| Parameter | Value |
| Model | JK-RD-Die-12W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 12W |
| Size | 6" |
| Lumen | 90 lm/W |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle | 110掳 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Material | Diecast |
| Installation Method | Recessed / Surface |
| Life of Product | 25,000 hours |