| Parameter | Value |
| Model | JK-GE7N-100W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 100W |
| Lumen | 100 lm/W |
| CCT | 3000K ~ 6500K |
| Beam Angle | 120掳 |
| Surge Level | 1KV / 2KV |
| Power Factor (PF) | 0.9 |
| CRI | 80 |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Material | ALU + PC |
| Life of Product | 30,000 hours |
1.PF>0.9
2.100lm/W
3.CCT:3000K~6500K
4.IK08
5.Surge Level:1KV/2KV
6.Material: ALU+PC
![]()
| Parameter | Value |
| Model | JK-GE7N-100W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 100W |
| Lumen | 100 lm/W |
| CCT | 3000K ~ 6500K |
| Beam Angle | 120掳 |
| Surge Level | 1KV / 2KV |
| Power Factor (PF) | 0.9 |
| CRI | 80 |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Material | ALU + PC |
| Life of Product | 30,000 hours |