| Parameter | Value |
| Model | JK-3CCT-20W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 20W |
| Size | 2FT |
| Lumen Efficacy | 100-120 lm/W |
| Total Lumen | 2000-2400 lm |
| 3CCT | 3000K - 4000K - 6500K (switchable) |
| Beam Angle | 120° |
| Power Factor (PF) | 0.5 / 0.9 (optional) |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Material | Full PC or Alu+PC (optional) |
| Life of Product | 25,000 hours |