| Parameter | Value |
| Model | JK-GU10-8W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 8W |
| Size (mm) |
50*55 |
| Lumen | 720 lm |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle |
38° |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Base | GU10 |
| Energy Class | F |
| Life of Product | 20,000 hours |
| Dimmable | No |
| Material | PC |