| Parameter | Value |
| Model | JK-Sol-100W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 100W |
| Product Size (mm) |
237*294*55 |
| Panel Size (mm) |
350*350*17 |
| Lumen | 1800 lm |
| Battery | 15A (likely 15Ah) |
| Panel Power | 6V - 18W |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Material | PC + PBT |
| Life of Product | 30,000 hours |