| Parameter | Value |
| Model | JK-G45-8W |
| Wattage | 8W |
| Size (mm) | 47 脳 90 |
| Equivalent Wattage | 40W |
| Lumen | 680 lm |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle | 160掳 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Base | E27 / E14 |
| Energy Class | D / F |
| Life of Product | 20,000 hours |
| Dimmable | No |
| Material | PC |